Fotopříběhy

Galerie mého domova, aneb Grace vzala do ruky foťák

2. března 2014 v 17:50 | Grace
Grace vám přináší fotografie na téma "galerie mého domova".

Fotografie + jízda na koni = veselá Grace

23. února 2014 v 15:36 | Grace
Tento článek začínám krátkým matematickým příkladem :D
Nejdřív bych chtěla napsat vůbec první jezdecký deníček na tomto ranči. V zimně moje alergie trošku ustoupila, takže mi mamka dovolila navštívit jezdecký klub Maneo, ležící v překrásném údolí Bílého potoka. Vždycky jsem si myslela, že tam chovají hlavně fríské koně (ta krásná barva a dlouhé hřívy mě oklamali, nikdy jsem k nim nemohla blíže), až při bližším pohledu jsem v třinácti konících poznala krásné starokladrubské koně a jednoho malého poníčka. Nejdřív jsem se dívala, jak v jízdárně jezdí malá holčička na velké černé starokladrubské klisničce, pak jsem mohla na jízdárnu i já. Zjistila jsem, že klisnička se jmenuje Gerda. Nejprve jsem si musela zvyknout, na koni jsem neseděla už pěkně dlouho. Pak se mi ale začali znova vybavovat všechny poučky z jezdeckého kroužku, kde jsem kdysi jezdila. Zezačátku jsem jezdila v kroku a pokoušela se za jízdy koníkovi pohladit ouška, přední nohy, nebo se doutknou své boty. Pak jsem chvíli jezdila v dámském sedu (heh, pohodlné to bylo:D ) a povně se držela madel. Po tomto rozcvičení jsem postupně jezdila v klusu, kde jsem si zkusila vysoký krok tohoto krásného plemene naprosto bez držení. Myslela jsem,že mě Gerda vyhodí do toho bahna:D A nakonec i do cvalu. Gerda měla hodně vysoký cval, ale já to naštěstí v pohodě přežila. A zpět do kroku, aby se Gerda sklidnila a mohla zpátky do stáje. Když byla z klisničky sundaná všecha výstroj a oblečená deka, zbylo mi trošku času se poohlédnou po stají. Nejdřív jsem shlédla stáj hřebců, kde byl ustájen úžasný Solo Farola (Falco). Falco se mi velice líbil, byl to opravdu kus koně!:D Dála jsem navštívila poník jménem Bobeš. Kdysi dávno jsem na něm už jela, ale pamatovala jsem si ho pod jménem Bob/Ben. Nevadí:D
Po prohlídce stáje následovala přestávka na výborný čaj s medem a výhledem na velkou pastvinu po které se proháněli koně. Dalším úkolem bylo koně z pastviny odvést do stáje, byli nedočkavý a já jim tak tak stihla sundat ohlávku a pustit je ke žrádlu a zavřít za nimi velké posuvné dveře:D Naším posledním úkolem bylo vyčistit Bobeše. Bobeš byl i přes svůj velký věk neposeda a bylo pro mě celkem složité mu nasazovat ohlávku, pořád mi někam utíkal. Nakonec se ale povedlo a za chvíli se už projížděly kartáče jeho krásnou dlouhou srstí. Bohužel už jsem se musela rozhloučit. Ještě jsem stihla dát koním jablka, ale už jsem musela nastoupit do auta. Doufám, že se tam zase brzy ukážu:)
Solo Farola http://jkmaneo.webnode.cz

***
Nadpis však sliboval i fotky. Tentokrát jsem byla fotit s Bebe v udolí Tálů. Vzala jsem s sebou Mona, fjorda, který stále nedostal jméno a Radku. Bylo celkem slunečno, koníci jsou foceni v lese, na cestě, na louce, ale i při koupeli v chladném potůčku. Doufám, že se budou líbit:)

http://ranchbilypotok.rajce.idnes.cz/foceni_v_udoli/

***

Fotografie v průběhu věků, aneb vzpomínky naší Grace

5. února 2014 v 21:14 | Grace
"Fotografie je vzpomínkou, bránou do minulosti, obrazem něčeho, co se už nikdy nebude opakovat.."
( na tento citát si beru autorská práva...heh:D)

V následujících několika řádcích bych chtěla zmínit svoje pokroky a začátky s focením modelů. Přecejen.. moc lidí kteří by si pamatovali moje začátky už tu není. Lidí, kteří tu jsou podobně dlouho jako já, by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Je to škoda, protože tu nejsem tak dlouho...
Ale teď jste tu vy a člověk musí žít přítomností. Takže vzhůru k fotkám a veselým věcem!
Rozhodla jsem se smrsknout celou moji rančerskou historii do deseti snímků. Nedivte se tedy, že všechno poletí hodně rychle. Doufám, že si dnešní článek s fotkami alespoň trošku užijete:)

Slíbený nával fotek:3

19. ledna 2014 v 15:07 | Grace
Ahojte:)
Konečně mám v PC relativní pořádak, tkže jsem si našla čas pro nahrátí těch 90 fotek, které jsem pořídila za dobu své nepřítomnosti. Nebudu se vám tu moc dlouho vypisovat, stejně je těch fotek tolik..:) Tak si je užijte!
************
VSUVKA:
Většina fotek už je focena za slunečného počasí, tudíž vypadají lépe. Já ososbně jsem s nimi vcelku spokojená. Ke konci alba se začínám výrazně lepšit, takže jsem ráda. S novým KOMPAKTEM (opakuji KOMPAKTEM) jsem se už celkem sžila a vyskoušela si všemožné nastavení. Mezi fotkami jsou i kresby, kterých si všímat vůbec nemusíte..:D
************
ODKAZ:


************
OCHUTNÁVKA:

Canonek poprvé venku

30. prosince 2013 v 17:35 | Grace
Konečně mám do svého nového foťáčku i paměťovou kartu, tak jsem s nadšením vyrazila fotit!:)
Čekala jsem, že moje první fotky se nevyrovnají těm, které jsem fotila na svém starém foťáku. Překvapilo mě, že jsem všemu hned porozuměla a navzdory přibývajícímu šeru jsem pořídila i pár krásných fotek. Na to, že jsem fotila poprvé a ještě za šera dopadlo vše moc dobře. Nový Canon jsen asi trochu podcenila a přecenila sebe. Pro Canon to bylo jednoduché, ale na mě bylo vše složité. Nom, tady tedy máte ty slíbené fotky. Zkoušela jsem různé režimy, takže vznikly různé fotky.
Na fotkách je Sato, Holiday a Laura- naši nováčci:)Konečně makro?

9. listopadu 2013 v 14:05 | Grace
Ahoj!
Dnes jsem se celkem nudila, tak jsem si řekla, že se podívám na svůj foťáček.Vzala jsem si návod, byl starý a potrhaný stejně jako ten foťák, ale chtěla jsem zjistit, jestli na mém foťáčku jdou dělat makrofotky.Četla jsem hodně dlouho, ale nakonec vydím velkým tučným písmem nápis "makro". Udělala jsem vše, co po mě ten návod chtěl.Hned při první fotce je znát, že je něco jinak.Aleluja! Makro je na světě!
Bohužel jsem s tímto nastavením přišla trochu pozdě. Na Vánoce již bude nový fotoaparát! Jak já se těším:3 Sice jsou ty fotky lepší, ale na zázraky moderního focení nemají. Příští víkend si ho asi pojedu vybrat. Rodiče mi ho schovají na Vánoce.

Nom, makro v mém foťáku dost přepaluje, také bylo špatné počasí. Můj foťák ostřil jen, když se mu chtělo.Ale ostřil lépe, než předtím.Fotky mám na rajčeti.

Dnes tu také bude pokračovat rekonstrukce. Doupravím rozcestníky u profilků, takže kolem sedmé hodiny večer už budou v rozcestníku všichni koně, které mám na ranči.Tedy doufám, že to tak bude.Musím se totiž ještě učit na VO,M,AJ A Z.Je toho opravdu ještě celkem dost.Sice o něco míň, než minulý týden, ale i tak. Takže se omlouvám za kratší článek.Chci ještě stihnout rekonstrukci a naučit se výchovu k občanství;)

Grace


Fotky západu slunce

7. listopadu 2013 v 20:42 | Grace
Ahoj!
Jsem moc ráda, že Vám konečně mohu napsat nějaký článek. Týden plný písemek je skoro za mnou, jenže výhled na příští týden bohužel není o moc lepší. Myslela jsem, že dnes už vše stihnu, jenže omyl.Musela jsem se učit slovíčka do Němčiny. Jediné co si opravdu pamatuji je der Kuli (pero, kdo to vymyslel?:D ) Pak ještě naučit se na Hudebku a napsat si zápis do Kulturního deníku. Tento týden jsme psali šest písemek. Příští týden píšeme čtyři, ale do občanky je toho velmi moc. Hrůza! Prostě tu asi moc nebudu, no. Snad už ty písemky zkončí °-°
A nyní teď to lepší, fotky! Nejdřív tu měli být jen fotky, které jsem fotila s Bebe. Trochu obyčejné, ale stejně celkem povedené:) Dnes jsem si dělala sváču a povívala se z okna. Uviděla jsem úplně úžasné červánky, prostě jsem je musela zachytit! Tak vznikly moje vůbec první fotky při západu slunce. Některé se celkem povedly, některé skoro vůbec.No, však můj náladový foťák už myslím znáte dokonale;)


Dnes jsem také čuměla do své krabice s vyráběcími potřebami a vzpoměla si na nedávno koupenou myšličku a suchý zip. Měla jsem celkem i náladu něco vytvořit a plánovala to v hodině zeměpisu.Stejně neříkal nic novýho.To on nikdy neříká, prostě "kdo neumí, ten učí". No, ale to je od tématu. Po dvou hodinách vyrábění moje ruce stvořily úplně hnusou dečku a stájovku. No, dečka děs a bída, ale stájovka se mi celkem i líbí.To je co říct:D
Konec kecání a teď už ty fotečky;)


Tak, doufám, že se fotečky i výrobky alespoň trochu líbily. No, snažila jsem se. Mě osobně se některé fotky líbí. Nejvíc asi jedna, kterou dám zachvíli pod článek;)
Já jdu tedy oběhnout, zítra to vidím bledě, ale snad to nějak stihnu.Držte my pěsti při písemce z hudebky a zkoušení z němčiny, ahoj:D


Fotky! Fotečky! Nápad! Konečně;)

22. října 2013 v 20:30 | Grace
Ahojky, rančerky?
Jak je? Já se mám dost dobře, protože se mi vrátila super nálada;) Takže jsem hned popadla foťák a šla se projít do lesíku.Samozdřejmě nesměli chybět modely, takže vznilko příjemné focení, které mi dodalo rančerskou náladu.Vzala jsem s sebou Cherry (stará Shir klisna), Lunu (CM od Nae) a několik dalších Stablíků, kteří přišli nedávno a já jim proto nestihla dát jména. Takže teď dost povídání a dám Vám sem odkaz na fotečky;) :


Také tu mám jeden super nápad na scelení komunity;)
Doufám, že tu máte všichni Skype, protože já nám založila skupinu!:D Ten kdo nevím, co to je, tak to zjistí;)
Takže teď ať čtou hlavně ty z Vás, které mají Skype.Já jsem nak Skypu lenik0161 , takže si mě přidejte a napiště mi zprávu s tím kdo jste a že chcete do skupiny.Mám totiž hodně kontaktů a ve Vašem zájmu bych se v tom moc ráda vyznala.Protože čím líp se v tom vyznám, tím dřív si Vás přidám do skupiny.Já Vás pozvu a můžete si Skypovat se všema!:) Pro ty nechápavější.Prostě si mě přidejte do kontaktů, já Vás pozvu do skupiny a potom v historii uvídíte skupinu "stádečko rančerek" tak na ni kliknete a můžete si začít psát se všema najednou;) To je dobrý, ne?
Také tam budou různé rančerské akce v rámci CAMH. Například společné výrábění přes webku.Myslím si, že se opravdu máte na co těšit. Akce se nyní vymýšlejí, podrobný rozpis s datumy a pravidelnými kroužky a kurzy zveřejním na CAMH! Takže budete mít na výběr z několika kroužků a kurzů pro zlepšení s rančerským tématem a hlavně spousty skvělé zábavy s lidmy, kteří jsou Vám v tolika ohledech tak blízcí!
Tak už se na Vás těším při Skypování!
Ve skupině zatím jsou:
rančerkanick na Skypu
JeifeJeife
MegiMegi
Hanča a LenčkaHaník, Leník
Grace (jáá!)Grace/Starlight
AšaNikdoooo

Táák!To by bylo všechno;) Ještě ochutnávka k fotkám;)
Grace

Slíbené fotky jsou tu:)

22. srpna 2013 v 19:03 | Grace
Ahojky:)
Mám tu pro Vás slíbené fotky.Snad se budou líbit.Je jich celkem hodně,protože se v mém PC hromadí aspoň od začátku srpna:D
Králíčci a modely


Plavení koníků
Tréning s Totilasem
Snad se fotečky líbili!
Grace

Dvanácté narozeniny,havárie s traktůrkem a jiné koniny :D

24. července 2013 v 14:51 | Keník
Ahoj :P
vaše šťastná Keník opět píše:D Je mi dvanáct :D Babička mi přála u kuřete k obědu :DD Včerejšek byl totálně happy:)
Yeh,konečně šťastný nesmyslný článek....
**
Tak jsme včera jeli na pole s traktůrkem a vlečkou s vodou.Dědeček zastavil,sešel z traktůrku,žďuchl do mne a řekl,"Běž řídit."
Tak jsem řídila traktor vážení:D Když jsem jela do zatáčky,nedomyslela jsem to a vjela "sousedovi" do záhonku s řepou.Rychle jsem vycoufala.Až touvidí soused,bude vypadat jak ta řepa (sjetě a červeně).Pak jsem ještě při coufání uvízla v příkopu a když dědeček říkal toč doprava,já točila *doleva*.Jo a vystartovala jsem tak rychle,že bych předehnala i šneka na poli!:D
**
Pak jsem se strejdem hrála bedminton a vyvraždili jsme tím celé mraveniště:D Spadne mi košík,já pro něho jdu a strejda se dívá zamračeně.Pomyslela jsem si,co jsem udělala.A prej "zabilas Ferdu Mravence":D *výtlem*
**
Dědeček mění gumy u auta a já se ptám,jaký gumy teď měníš?A dědeček:"No,budou žně,tak měním zimní:D *VÝTLEM*
**
V bazénu skáču z můstku a strejda: "Pozorať jim nerozbiješ svým skokem ke dni ten bazén!" *výtlem a pád do vody*

**
Už půjdu.Jsou žně,takže mě k bazénu zaveze dědeček.Aaž se vrátím,staví se pro mě strejda a vezme mě povozit tatrou a kombajnem,jupí!!

Vaše Keník *výtlem* :D

Slíbené fotečky

30. května 2013 v 20:10 | Keník
Ahoj!
Tento článek bude krátký,protože obsahuje jen odkaz na fotky:)
Přáli jste si je,tak tady je máte:


= odkaz


Photos

20. května 2013 v 17:03 | Keník
První záběry jsou z focení App,Meye,Evy a Selči.

**
Druhé jsou z dlouho očekávaného porodu Clear!

Užijte si fotky!

Fotky=)

12. dubna 2013 v 14:02 | Keník
Tak konečně jsem se dokopala nahrát ty slíbené a očekávané fotky!!
Co na nich je?
- pro Andy ale i vás ostatní jsem nafotila Almičku TADY
- potom tam najdete všechn možné,fotečky Tomíka a Mona,nové appy Lisy,slíbeného sedla atd.=)

ENJOY IT!!

P.S. Sorry,že jsem Vás včera neobíhala,byla jsem v divadle na Zorrovi

Fotky z HLS

28. února 2013 v 14:04 | Keník
Tada máte fotky z HLS.Konečně jsem se dokopala je nahrát!

Ochutnávka:

Photos!

1. února 2013 v 13:50 | keník
Mám pro vás fotečky!

Fotopříběh:

Poklízela jsem a zároveň jsem si udělala čas vyfotit všechny koníky a lidi na ranchy!

Ferdofotky:

Velmi moc fotek=)!

1. ledna 2013 v 13:30 | Keník
Mám pro vás slibované fotky!

Focení s Bebe
Kvalita je velmi bídná,foceno k večeru..

Silvestr na ranchy
Kvalita velmi dobrá,venku svítilo sluníčko=)

Vzpomínka na podzim
Výtažek z toho,co mi zbylo v počítači..

Výcházka
Velmi málo,zato nádherné fotky

Dárečky a naše Vánoce.....

25. prosince 2012 v 18:21 | keník
Huuh,
je to za námi.Bohužel.Já jsem toho dostala tolik!Ksem taky tolik nadšená=)Breyer se ale se svou Morgankou fakt ytáhl!Je to to nejúžasnější co jsem kdy od breyera viděla,je boží!Potom jsem ještě dostala sadu na ježdění od Breyera.Tak jsem si ji přála a tak jsem myslela,že ji nedostanu.Ale dostala!Naštěstí.Protože hned co jsem své přání k Vánocům řekla rodičům,trvalo to asi tři týdny a sadu už tam neměli.Mamka je fakt borec,že ji stačila koupit,fakt!No,zajímá mě co jste dostali vy?Pište!Myslela jsem si,že vás budou zajímat fotky,tak tady jsou!
Nováčci a moje dárečky
Povedenost:No,hodnotím to na dost dobře,některé fotky se mi povedli=)

Vánoce na ranchy

Povedenost: Mnno,nic moc.

Fotkýýýýýý

20. listopadu 2012 v 16:14 | keník

Tady jsou nějaké fotečky,ještě mám další,ale budou jako zásoba na blog,určitě je uvidíte.Budu je postupně dávat pod články!=)
Ochutnávka:

Fotky auta,sedlovny a jiných věcí

4. listopadu 2012 v 17:43 | keník
Takže,tady jsou slíbené fotky auta a sedlovny:

A tady na ás číhá.....překvapení!!!

Prosím,zanechte tu komentář=)
Ať se vám fotky líbí!!

Focení

15. září 2012 v 18:12 | keník

Jak bylo psáno v minulém článku,dnes jsem fotila,je tam málo fotek jelikož jsem po nemoci a tak jsem mohla en jen na chvíly.Snad vám to udělá radost.Malá ochutnávka:(To je jen ochutnávka,foto modelů tam najdete taky)

Fotky

1. srpna 2012 v 21:46 | keník
Máme založený účet na rajčeti a tam teké dávám fotky z krkonoš ve kterých se mi líbilo.Dnes sem se z Krkonoš vrátila takže si fotky užijte a napište komentář!
Odkaz:http://ranchbilypotok.rajce.idnes.cz/Krkonose/
Ochutnávka:
 
 

Reklama