Únor 2014

rančerka Grace

28. února 2014 v 16:01 | Grace | 

Grace..
Grace je tu mezi vámi dva roky. Dva dlouhé roky. Možná vám to přijde jako málo, ano, ale kdo ví? Já si třeba vzpomínám na jen na hrstku lidí, kteří jsou aktivně na blogu dva roky. Heh, já navíc komentovala ještě, když jsem neměla blog. Dva roky jsou neuvěřitelně dlouhá doba, i když se to tak možná nezdá. V životě člověka je to dlouhá doba, protože náš život je krátký a my tu budeme jen jednou. Ale ty dva roky, které jsem mezi vámi prožila byly úžasné a jí nikdy nebudu litovat toho, je jsem to udělala. Blog a celá tato komunita je úžasná věc, nevím, co bych dělala ve svém volném čase, kdyby nebylo tohohle světa. Světa, kde by každý měl být sám sebou. Bez přetvářky. Sběratelství jsem zasvětila tolik chvílí mého krátkého života, ale rozhodně nemohu říci, že by ty chvíle byly promarněné. Děkuji, opravdu moc vám za vše děkuji.
Strávili jste tu se mnou už hodně chvilek svých i mého života, tolik chvilek, že by se z něho dal složit neuvěřitelný příběh.

Je ale na každém, aby posoudil, jestli jsem tu dlouho. Můžete si ale být jistí, že ať jsem du dlouhou nebo krátkou dobu, za ten čas se mi to všechno tady stačilo dostat do srdce a já vás mám ráda. To vy děláte tento úžasný malý svět takovým, jakým je. Doufám, že s tím nikdy nepřestanete. Že sem se stekným nadšením budete chodit ještě hodně dlouho, prosím...

Za tohle všechno vám moc děkuji. Děkuji vám za úžasné chvíle, za pomoc a podporu ve slabých chvílích mého života. A prosím, slibte mi, že až odejdu, nebudu nikomu chybět a vše tu půjde jako dřív. Já jsem jen malá nedůležitá osůbka, takže můj odchod berte jako kdyby se nic nestalo. Heh, mluvím tu o konci? Ne, zatím nehodlám končit, ale nebudeme si tu nic nalhávat. Jednou všechno krásné skončí a mě tu nic držet nebude. Nic nepotrvá věčně a brzy se najde někdo, kdo mé místo nahradí;)

Také jste mě naučily být jiným člověkem. Za tu možná krátkou dobu co tu jsem, se moje já totiž neuvěřitelně změnilo. Člověk to může poznat i podle článků, ale myslím, že hlavní změnu pocítili lidi v mém okolí kteří ani nevědí, co to obnáší sbírat. Je to škoda, protože sběratelství mě naučilo být o něco lepším člověkem (i když jem pořád zlá mrcha:D) a mít úctu k někomu, nebo něčemu, co potřebuje pomoc. Ach, to je to hlavní- sběratelství naučí zastávat se těch slabších, protože sami rančerky bývají dost často terčem posměchu. Pak už pro nás není těžké vžít se do role toho druhého. Sběratelství je lék pro nemocné lidi, lidi kteří jsou zaslepení tím, co je pro důležité jen pro ně. Neohlíží se na zájmy jiných, ale blog a sbírání tomu dokáže naučit, protože tady si vzájemně pomáháme. Každý komentář potěší a zahřeje u srdce, zvlášť když je do něj zahrnuta pochvala. Stačí jeden komentář, a člověk rázem udělá někomu radost. Zajímá se o věci těch druhých, už není sobec a po rančerském "kurzu" už jím nikdy nebude.
Možná nejsem dokonalý člověk, to také nikdy nebudu. Ale sběratelství mi pomohlo, vy jste mi pomohly, stát se o hodně lepším člověkem.

Byla jsem svědkem hodně začínajících blogů, a hodně konců. Hodně smutných večerů nad odchodem milovaných sběratelek z našich životů. Avšak když si někdo založí blog už to nikdy nevrátí nazpět. Rančerka která končí je úplně jiný člověk. Sami jste toho svědkem, stačí se trošku zamyslet. Podívejte se jen na svoje první články, na to, jaké byly. Zavzpomínejte si a poznáte, že alespoň v něčem má tahle Grace pravdu.

To, že jste jednoho krásného dne vkročily na blog už nevrátíte. Navždy to zůstane ve vašich životech, vašich srdcích. Sběratelkou se člověk narodí, sběratelkou člověk i zemře. Říkejte si co chcete, ale jednou v svém životě si vzpomenete na mládí plné radosti nad novými koňmi, úspěchů na Live Schows i na pár svých vítězných fotosoutěží.
A už vůbec nikdo nemůže zapomenout jméno svého ranče a svoje jméno. Rančerské jméno. Nebojte, ujišťuji vás, že
nikdy nezapomenu na to, že jste mi říkali Grace...


Jak Grace přichází o nápady

26. února 2014 v 18:02 | Grace | 
Hehm..
Už jsem se tu zase dlouhou dobu neobjevila, co? Tento článek možná nebude tak dlouhý, ale já vážně nemám moc času, protože do školy toho poslední dobou mám čím dál tím víc. Ale byly prázdniny, že? A přesto jsem tady nebyla. Neukamenujte mě, prosím.. Já jen vážně neměla pocit nutnosti sem zajít, okomentovat a napsat článek, profilek nebo jít fotit. Modely už stojí na poličkách zaprášené pěkně dlouho, protože já se na ně jen dívám. Neberu je do ruky, nedělám s nimi žádné fotopříběhy, možná tak zajdu fotit. Heh, ale tohle vás asi nezajímá, co? Ani nevím, proč to sem píšu. Tento článek měl být o něčem jiném.
Sakra, a další pesimismus, co? Hold, Grace už prostě taková je. Možná si od blogu odlákám plno návštěvníků, jenže ti mě stejně neberou takovou jaká jsem, takže jsou mi ukradení:D
Ale přesto jsem byla o prázdninách na počítači, co jsem tam vůbec dělala? Něco, co se netýká ani jednoho z mých dvou blogů. Na oba nyní totálně kašlu, což se mi vůbec nelíbí. Nemám co s tím dělat, protože se do ničeho nechci nutit. Celé prázniny jsem koukala na jeden seriál a stále v tom pokračuji :D
Jak dlouho vám slibuji speciál? Kdo ví, poslední díl byl někdy v lednu a já pořád nemám čas to sepsat. Možná už tu další díl nebude nikdy, asi zůstane nedokončený jako všechny mé povídky. Ne, to se nesmí stát...
Dalším důvodem proč jsem tu tak dlouho nebyla je to, že ani nevím co bych sem měla psát. Mohly jste si všimnout, že tu poslední dobou přibylo hodně profilů. Asi to má být nějaká výplň, aby to tu neodešlo navždy v zapomnění.
Ale řeknu vám jedno: pokud se někdo jednou rozhodne sbírat, nikdy v zapomnění neupadne, protože tenhle koníček ho poznamená na celý život... *okřikne svoje svědomí; tak už dost!*
Ráda bych byla za každou radu, která by se týkala článků na tomto ranči. Vím, vím.. každý by tu uvítal fotopříběh nebo fotky, ale já momentálně nemám čas jít fotit, navíc už jsem fotit byla :D
Nedává mi to smysl, jako celý způsob tohohle blogu..
Ale co vás to zajímá, tenhle článek nebyl vůbec ke čtení... Byl to jen myšlenkový pochod, takže mi vůbec nevadí, když napíšete bezmyšlenkovitý komentář, nikdo vás nenutí to číst. Grace k vám na blog stejně přijde, navíc opravdový komentář potěší víc než ten vymyšlený podle posledního řádku z článku a předchozích komentářů, nebo jen bezduché "Krásné", "Já to chápu"..
Ano, opravdu krátký článek, alespoň se bude dobře číst :)

Grace
Upřímě jsem se zasmála, ten díl bych chtěla vidět:3

Fotografie + jízda na koni = veselá Grace

23. února 2014 v 15:36 | Grace |  Fotopříběhy
Tento článek začínám krátkým matematickým příkladem :D
Nejdřív bych chtěla napsat vůbec první jezdecký deníček na tomto ranči. V zimně moje alergie trošku ustoupila, takže mi mamka dovolila navštívit jezdecký klub Maneo, ležící v překrásném údolí Bílého potoka. Vždycky jsem si myslela, že tam chovají hlavně fríské koně (ta krásná barva a dlouhé hřívy mě oklamali, nikdy jsem k nim nemohla blíže), až při bližším pohledu jsem v třinácti konících poznala krásné starokladrubské koně a jednoho malého poníčka. Nejdřív jsem se dívala, jak v jízdárně jezdí malá holčička na velké černé starokladrubské klisničce, pak jsem mohla na jízdárnu i já. Zjistila jsem, že klisnička se jmenuje Gerda. Nejprve jsem si musela zvyknout, na koni jsem neseděla už pěkně dlouho. Pak se mi ale začali znova vybavovat všechny poučky z jezdeckého kroužku, kde jsem kdysi jezdila. Zezačátku jsem jezdila v kroku a pokoušela se za jízdy koníkovi pohladit ouška, přední nohy, nebo se doutknou své boty. Pak jsem chvíli jezdila v dámském sedu (heh, pohodlné to bylo:D ) a povně se držela madel. Po tomto rozcvičení jsem postupně jezdila v klusu, kde jsem si zkusila vysoký krok tohoto krásného plemene naprosto bez držení. Myslela jsem,že mě Gerda vyhodí do toho bahna:D A nakonec i do cvalu. Gerda měla hodně vysoký cval, ale já to naštěstí v pohodě přežila. A zpět do kroku, aby se Gerda sklidnila a mohla zpátky do stáje. Když byla z klisničky sundaná všecha výstroj a oblečená deka, zbylo mi trošku času se poohlédnou po stají. Nejdřív jsem shlédla stáj hřebců, kde byl ustájen úžasný Solo Farola (Falco). Falco se mi velice líbil, byl to opravdu kus koně!:D Dála jsem navštívila poník jménem Bobeš. Kdysi dávno jsem na něm už jela, ale pamatovala jsem si ho pod jménem Bob/Ben. Nevadí:D
Po prohlídce stáje následovala přestávka na výborný čaj s medem a výhledem na velkou pastvinu po které se proháněli koně. Dalším úkolem bylo koně z pastviny odvést do stáje, byli nedočkavý a já jim tak tak stihla sundat ohlávku a pustit je ke žrádlu a zavřít za nimi velké posuvné dveře:D Naším posledním úkolem bylo vyčistit Bobeše. Bobeš byl i přes svůj velký věk neposeda a bylo pro mě celkem složité mu nasazovat ohlávku, pořád mi někam utíkal. Nakonec se ale povedlo a za chvíli se už projížděly kartáče jeho krásnou dlouhou srstí. Bohužel už jsem se musela rozhloučit. Ještě jsem stihla dát koním jablka, ale už jsem musela nastoupit do auta. Doufám, že se tam zase brzy ukážu:)
Solo Farola http://jkmaneo.webnode.cz

***
Nadpis však sliboval i fotky. Tentokrát jsem byla fotit s Bebe v udolí Tálů. Vzala jsem s sebou Mona, fjorda, který stále nedostal jméno a Radku. Bylo celkem slunečno, koníci jsou foceni v lese, na cestě, na louce, ale i při koupeli v chladném potůčku. Doufám, že se budou líbit:)

http://ranchbilypotok.rajce.idnes.cz/foceni_v_udoli/

***

Little Brown Diamond

22. února 2014 v 13:32 | Grace

Informace

Jméno: Brown
Význam jména: hnědý (malý hnědý diamant)
Showname: RBP Little Brown Diamond
Přezdívky: Hnědáček, diamant
Zaměření: drezura, práce s dětmi
Povaha: Brown je starší hřebeček s klidnou povahou. Je vhodný na práci s dětmi a začátečníky, protože vzhledem k jeho věku temperament ustoupil stranou. V mládí se závodně věnoval drezuře, ale na "stará kolena" si občas oživí už pouze pár kroků. Jedinou připomínkou na jeho drezurní kariéru je už je řádka ocenění ve vytríně ranče.

Genetika

Plemeno: Hannoverský kůň
Pohlaví: hřebec
Věk: 19 let
Potomek: hledáme - hnědá klisnička 3-5 let stará
Rodiče: hledáme

Model

CM: ne
Značka: Schleich
Cena: 180 Kč
Vzácnost: 6/10
Stav: 10/10

Výhry

xxx

Little Star

20. února 2014 v 20:27 | Grace

Informace

Jméno: Little Star
Význam jména: malá hvězda
Showname: RBP Little Star
Přezdívky: hvězdička
Zaměření: xxx
Povaha: Na našem ranči není moc dlouho, takže toho o ní moc nevíme. Její porod byl na ranči velkou a očekávanou událostí, prostě malá hvězdička:)

Genetika

Plemeno: Irský cob
Pohlaví: klisnička
Věk: 3 měsíce
Potomek: xxx
Rodiče: RBP Sindey (Zdena)
RBP Dave

Model

CM: ne
Značka: Schleich
Cena: 130 Kč
Vzácnost: 4/10
Stav: 10/10

Výhry

xxx

Rozdávání diplomků

18. února 2014 v 16:19 | Grace
Musím vám opravdu poděkovat:) Velice jste mě svými komentáři potešili, protože trošku optimismu jsem potřebovala. Vždycky jsem přemýšlela, jak je to hrozné, že každý končí, ale nikdy jsem si neuvědomila to krásné, co mi tento úžasný koníček přináší. Slibuji, že od teď o tomto koníčku budu přemýšlet v tom nejlepším světle, jaké si v mojí krizi dokážu představit. Musím, protože až se za nějakou dobu ohlédnu po všem, co jsem jako malá zažila, musí tohle patřit mezi ty nejkrásnější chvíle. Navíc bych určitě litovala, že jsem si tohoto nevážila tolik, jak bych asi měla.
Každý z nás na náš modelový svět nahlíží jinak, ale slibte mi prosím, že na něj budete vždy nahlížet co nejlépe;)
**
V tomto článku se však chci zmínit ještě o Halloweenském speciálu. Heh, jak bych to řekla... Nom, Halloween byl už před půl rokem. Jenže já nejsem stroj a většinou nemám tu pravou povídkovou náladu. Heh, možná vás to štve (upřímě, mě o také hodně štve..), ale pokud to chcete dočíst do konce, budete si muset ještě bohužel počkat. To je však další otázka..CHCETE? Baví vás to ještě pořád? A upřímě, prosím. Tuhle povídku já opravdu nepíšu pro sebe, takže pokud vás to nebaví, řekněte. Bude to lepší, protože svůj čas bych pak mohla směřovat na jiné články;)
Pokud Vás to tedy ještě stále baví, ráda něco napíšu zřejmě ve čtvrtek;)
**
Nom, ale slíbila jsem vám diplomek. Můžete si ho dát na blog, opravdu vám všem moc děkuji:)


Hlasovaní o nejlepší fotky, které Grace vyfotila

15. února 2014 v 23:11 | Grace
Myslete si, že to nemá smysl... co vlastně v našich životech má smysl?:D
(na téma smysl mě napadají opravdu dokonalé citáty:P)

Zápis SR

13. února 2014 v 21:18 | Grace |  sr
Grace zmožená školou si opět našla čas napsat.
Mám hroznou náladu, zadržuji v sobě hodně vzteku. Štve mě jedna učitelka ve škole, která si ně mě zasedla a dělá mi z češtiny peklo:/ Nejraději bych jí přerazila přes hlavu školní slovník pravopisu :X
Ale to tedy teď ne, možná jindy. V tomto článku se chci věnovat aktiviě, kterou pro tento blog plánuji.
Zároveň se také omlouvám, že jsem tu poslední dobou vůbec nebyla, ale ve škole bylo hrůzné písemkové období. Začala jsem blbnout ze zeměpisu, protože mi dal opravdu hodně zabrat. Na zítřek jsem se musela naučit němčinu, také strašná práce, heh:D
**
Příští týden budou v našem kraji jarní prázdniny, takže tady také moc nebudu. Pro tento blog v následujícím týdnu neplánuji téměř žádnou aktivitu. Možná se tu občas objevím, ale budu muset uspokojit tu kravku, která nás učí češtinu. Nenávidím její hlodavé pohledy...:( Navíc pojedu k babičce. Nom, možná se tu objevím příští polovinu týdne, ale nic neslibuji;) Omlouvám se vám, ale chci si úžít volna a prázdnin, nom.
**
Polovina mých SR je bohužel neaktivní a já mám v seznamu celkový zmatek. Proto dělám opět zápis SR. Doufám, že se vás zapíše hodně;) Do komentářů tedy napište:
Přezdívku:
Blog:
**
To by bylo pro dnešní článek vše. Opět to byl spíše deníček, ale plánují fotky a příběhy. Jen co bude čas;)
loučí se vystresovaná Grace:D
...moje fotka...

Wild Wind

12. února 2014 v 15:53 | Grace

Informace

Jméno: Wild Wind
Význam jména: divoký vítr
Showname: RBP Wild Wind
Přezdívky: Wild, Větříček
Zaměření: dostihy
Povaha: Divoký hřebeček andalůsana, který nepostojí ani pět minut ve své stáji. Má rád výběhy a volnost, rychle běhá. Proto našel svoje uplatnění zejména v dostihovém sportu. Ostatní koníky raději ani nezná, všechno si chce zabrat jen pro sebe.

Genetika

Plemeno: Andalůský kůň
Pohlaví: hřebec
Věk: 4 roky
Potomek: /
Rodiče: hledáme

Model

CM: ne
Značka: Breyer
Cena: 50 Kč
Vzácnost: 6/10
Stav: 9/10

Výhry

xxx

Reklamní článek

10. února 2014 v 18:23 | Grace
Několika lidem jsem již slíbila reklamu na svém blogu, takže se omlouvám za možná nudný článek, ale podpora těchto blogů nebo akcí určitě stojí za to;)

Úžasná výstava pořádaná v krásném městečku jménem Poděbrady. I když já možná nepojedu, být vámi neváhala bych, jestli máte tu možnost podívat se tam. Můžete vyhrát spoustu výher, zasoutěžit si nebo se potkat s ostatními lidmi se stejným zájmem. Na LS bývá vždycky krásná atmosféra a SLS určitě nebude vyjímkou;)
Více se dozvíte ZDE

Eco Friends
Facebooková stránka, která určitě stojí za like. Nom, založila jsem ji já, ale je to hlavně pro moji kamarádku (nemá FB). Je pro to hodně nadšená, takže když nenapíšete komentář, dejte alespoň like..
Už dlouho jsem ji neviděla pro něco tak zapálenou, takže, prosím;)

Další úžasný blogísek jedné zlaté holčiny:3 Opravdu nádherně kreslí, ale mrzí ji poslední dobou opravdu velice nízká čísla na počítadle. Možná to nezachrání svět, ale udělá to radost jednomu člověku. A to také potěší, ne?

Ach, naše známé CAMH. Zde snad ani nic dodávat nemusím. Jen, že máme novou adminku- LENÍK. Já i Leník, určitě i ostatní adminky bychom byli velice rádi, kdyby se této stránce obnovila aktivita ze strany návštěvníků. My se vynasnažíme přidávat články;)
****
To by bylo z mých reklam vše, doufám, že se vám zmiňované stránky budou líbit.
Tak vidíte, jak si mě můžete podplatit?:D Udělám reklamu komukoliv :D
****
Určitě jste si všimly nového kabátku od Yasmin. Je dokonalý, to můžete jenom potvrdit. Je takový jarní, což se mi na něm moc líbí. I když jaro v kalendáři ještě není, mě dnes při pohledu na sluníčko přepadla šťastná jarní nálada:)

S novým designem se loučí Grace
..foceno mnou..